Duha Velká Medvědice

Duha Velká Medvědice

programy pro mládež: příroda - sport a hry - zážitky - cestování - recese

Účastníci Expedice Bosko objevili kus jižní Moravy i sami sebe

Předposlední týden prázdnin jsme s klukama a holkama z Medvědice vyrazili na expedici do Boskovic. Kromě her a zábavy bylo hlavním cílem poznat okolí tohoto malého jihomoravského městečka. Proto jsme hned druhý den vyrazili na výlet do Moravského krasu. Jen jsme mrkli na dno propasti Macochy a už jsme „po červené“ spěchali objevovat historii Sloupsko-Šošůvských jeskyní. Cestou jsme si samozřejmě neodpustili prohledat všechny jeskyně, na které jsme narazili. A že jich bylo.

Taky jsme se podívali do Westernového městečka, které je jen pár set metrů od Boskovic. Viděli jsme kovboje, kteří po sobě stříleli přímo na náměstí a taky dva indiány. Malý Pivo a Malý péro (který měl dlouhé nohy) nám ukázali, jak se hází sekerou, jak se střílí z luku nebo jak se rozdělává oheň křesadlem.

Krom těchto výletů jsme si prošli zříceninu hradu, zámeckou zahradu a židovskou čtvrť. Tímhle vším se totiž můžou v Boskovicích pochlubit. Aby nám to objevování nelezlo krkem, měli jsme připravenou i spoustu jiné zábavy. Jeden den jsme strávili na Olympiádě. V různých sportovních disciplínách jsme se snažili překonat sebe navzájem. Proti sobě stojící družstva se jen velmi těsně vyhnula celkové remíze, takže to byl napínavý souboj. Bonboniéra za odměnu potom chutnala o moc víc.

Jiný den jsme strávili zachraňováním postapokalyptického světa před centrálním počítačem. Zvědové nám nechávali zašifrované zprávy, se kterými jsme si hravě poradili a pak se vydali na výpravu, na jejímž konci jsme centrální počítač nechali vybouchnout. Za odměnu jsme navštívili místní aqvapark, kde nás trochu zklamali místní domorodci, kteří nám za záchranu světa vůbec nepoděkovali. Jako by jim nedocházelo, že nebýt nás, tak jsou zalezlí někde v bunkrech a o plácání se v bazénu si můžou nechat zdát :)

No a abychom přičuchli i ke kultuře, tak jsme si jednoho dne vyrobili loutky a zahráli divadlo. Celý týden jsme završili grilováním špízů a závěrečným plesem upírů. Domů se nám nechtělo, ale co se dá dělat, za týden jdeme do školy, tak se na to musíme připravit.

Fotky si můžete prohlédnout zde

Archiv starších aktivit

Kdo je Duha Velká Medvědice?

Duha Velká Medvědice
 • sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi
 • Schweitzerova 70
 • 779 00 Olomouc
 • tel.: +420 723 335 585
 • velka(at)medvedice.net

Originální spolek fajn lidí, který připravuje duhově barevné programy pro aktivní volný čas dětí a mládeže - jednodenní či víkendové akce v přírodě, doma i ve světě zaměřené na turistiku, sporty a hry, amatérskou kulturu a mezinárodní výměny mládeže. Získáte s námi netradiční a silné zážitky.

 • pro věkovou skupinu teenagerů (tj. zhruba od 12 asi do 20 let, jezdí s námi také pár aktivních starších věčně duchem mladých)
 • zaměřené na přírodu – sport a hry – amatérské umění – recesi
 • umožňující si rozšířit obzory, seznámit se s dalšími lidmi a tyhle kontakty rozvíjet
 • přinášející nejen zábavu, ale vždy i něco „za tím“
 • otevřené i pro zájemce bez povinného členství
 • Každé dva měsíce pořádáme alespoň jednu víkendovou akci, nejčastěji na Moravě, ale jezdíme i do Čech a pár akcí už jsme měli i v zahraničí. To všechno je za levný peníz, protože máme díky mezinárodním Přátelům přírody, jichž jsme členy, slevy po celé Evropě. Jsme součástí sdružení dětí a mládeže Duha a také koalice UNO.

  Náš spolek vznikl v roce 1983 pod názvem Velká Medvědice a od té doby svoji činnost nikdy nepřerušil. Původně to byl tábornický oddíl zaměřený na indianismus. Na sklonku roku 2001 jsme vstoupili do Duhy - sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi. Jsme základním článkem Duhy (dužinou) s právní subjektivitou. V současnosti se věnujeme pořádání zážitkových akcí v přírodě a mezinárodním výměnám mládeže.

  Duha Velká Medvědice